Про що фільм? Карикатура- це мистецтво чи інструмент пропаганди? Які ризики, що сатиричний малюнок стане «гільйотиною»? Чому корифеї жанру за часів союзу воліли обмежувати себе тематикою висміювання двірників, алкоголіків і хуліганів? Чи змушували художників виконувати ідеологічні замовлення і як цензурували роботи?
Ми розповімо про технологію виробництва карикатур. Як змінювалися стандарти з часів легендарного журналу «Перець»? Кого дозволяли викривати за часів перебудови? І як сучасний український художник навчився малювати карикатури на Путіна заплющеними очима?
Окремо поговоримо про особливості українського візуального гумору. Чим він завжди відрізнявся від російського? Як радянські карикатуристи «піарили» забутих українських патріотів? Чому, працюючи в Москві, художник Василенко «полоскав вночі язик у склянці зводою»? І як карикатура допомогла розвалити СРСР?
З якими викликами стикаються сучасні карикатуристи? Як малюнки допомогли вистояти майданівцям? І чи вплинула на рівень цинізму художників нова етика, що забороняє критикувати будь-які недоліки, торкатися релігії та соціального статусу?
Герої фільму — Анатолій Василенко, Радна Сахалтуєв, Олег Смаль, Юрій Журавель, Ігор Олександрович
Дивитись відео:
Проєкт створено за підтримки Митці в зоні Ризику (ARC), проекту ПЕН Америка